4/16/08

Tek Ezbere Bildiğim Çince Şarkı Ta Yi Ding Heng Ai Ni

Bir cumartesi ders yapıyoruz, sınıfta 3 kişiyiz murat abimiz, fatih ve ben ders dışında aktivite yapmak istiyoruz wang hoca bize karaoke cd si getiriyor. Başlıyoruz şarkı dinlemeye wang hocanın tavsiyesi üzerine Ta Yi Ding Heng Ai Ni şarkısını başlıyoruz dinlemeye.

1 ders boyunca bu şarkıyı dinleyince ezberliyoruz :) Çin'den yeni gelen misafirler var, wang hoca bana you you 友友 (Çince ismim :) git Çin'den gelen misafirleri ve yeni gelen hocayı çağır bu şarkıyı söyliyeceğiz hep beraber diyor.

Gidiyorum misafirler gitmiş sesimizden kaynaklansa gerek :) Mustafa Beyi çağırıyoruz ona da yazılı bir kağıt veriyoruz okuması için. Hep beraber Ta Yi Ding Ai Ni şarkısını söylüyoruz.Fatih galiba sevgilisinden ayrımış, çok içten söylüyor :) ahh ulan ahh wei nan zhe ni deyip duruyor :)

Şarkıda ne diyor bunlar diyorsanız kısaca anlatalım, şarkıyı söyliyen kişi birine platonik aşık ve sevdiği kıza süpriz yapmak için şarap almış akşam karanlıkta kızı bekliyor. Bende romantizmin içine ettim ama olay böyle valla :) Çocuk arabanın içinde ayak seslerini duyuyor ama kızın yanında biri daha var yani kız tek değil :) Kızın sevgilisi varmış ve onunla yürüyor, işte onu gördüğündü anda çocuk yıkılıyor ve bu şarkı ortaya çıkıyor. Fatih'in de başından böyle anı geçmiş olmalı ahh ulan ahh Wei nan zhe ni deyip deyip duruyor. Fatih kendine gel :)

0 yorum: